Your browser does not support JavaScript!


Zimowe testy Trateo


Miejsce: Polska / Toruń / tor wyścigowy.

Mimo mrozu na poziomie -10° Celsjusza, postanowiliśmy sprawdzić piasty kół marki Trateo nim trafią one do sprzedaży. Zamontowaliśmy je do slynnego Drift Busa (Ford Transit). Za kierownicą wyczynowego Transita zasiadł Mistrz Europy w Driftingu oraz wielokrotny triumfator zawodów driftingowych w Polsce i na Świecie - Maciej Polody. Sprawdził się on doskonale w roli testera. Wykorzystał cały potencjał Forda Transita MK7 do granic możliwości. Zalegający na torze śnieg, utrudniający przewidywanie ruchów Transita oraz kontrolę nad pojazdem to tylko jedna z przeszkód jakim musiał stawić czoła nasz kierowca. Każdy zakręt pokonywał w kontrolowanym poślizgu.
Dzięki tak ekstremalnym warunkom, możemy śmiało powiedzieć, że piasty Trateo spisały się na medal. Piasty kół są elementem łączącym koła naszego samochodu z nieruchomymi osiami zawieszenia. To dzięki nim koła mogą się obracać. W przypadku naszych testów, głównie one były narażone na obciążenia podczas przemieszczania się po torze w Toruniu. Ogromne przeciążenia na zakrętach i wysokie prędkości nie zaszkodziły naszym piastom w najmniejszym stopniu.
Po całodniowych testach, wciąż wyglądały jak nowe i zachowały swoje właściwości. Zostały poddane szczegółowym badaniom w ośrodku technicznym Transit Center Motorsport, który był odpowiedzialny za przygotowanie pierwszego na Świecie Drift Busa, a także wielu innych samochodów rajdowych, które z powodzeniem zdobywały uznanie w środowisku motosportu. Wyniki testów były wyjątkowo korzystne. Piasty, które zostały użyte do testów zdały egzamin na szóstkę z plusem. Tym samym, skierowano je do seryjnej produkcji.

Będziecie mogli je kupić juz wkrótce w sklepach Transit Center w całej Europie!
Transit Center – testujemy produkty przed wprowadzeniem ich do sprzedaży, by sprostać waszym oczekiwaniom!

podziękowania dla Motopark Toruń za użyczenie obiektu do testów.

podziękowanie dla Macieja Polody za pełen profesjonalizm.

Music by John Claset, Triented: newgrounds.com/audio/listen/726050

zespół Trateo Ltd.

Czy wiesz, że... ?

Pozostałe nasze artykuły na blogu