Your browser does not support JavaScript!


Elektryczny Ford Transit już dostępny!

Wszystko wskazuje na to, że przyszłość należy do samochodów elektrycznych oraz autonomicznych pojazdów. Nowe regulacje prawne oraz kierunek w jakim dążą wielkie firmy motoryzacyjne wskazuje, że już za 15-20 lat możemy spotkać się z dominacją pojazdów elektrycznych. O ile elektryczne pojazdy osobowe już tak nie szokują, o tyle niespotykanym widokiem są dostawczaki ,,na baterie”. Jak szybko się to zmieni? Zapraszamy do dalszej części posta!


Lightning SystemsLightning Systems jest pionierem w zakresie poprawy efektywności, jak i redukcji emisji spalin w flotach pojazdów na całym świecie. Już od pół roku czytać można było o współpracy z Fordem nad elektrycznym Fordem Transit. Teraz projekty zostają wcielone w życie!
Ruszył bowiem system zamówień Pre-Order w Lightning Systems na nowe, w pełni elektryczne systemy dla Fordów Transit. Nowa oferta konwersji będzie dostępna w pierwszej kolejności dla dostawczakow w klasie ciężkiej - z dużymi zabudowami - z możliwością zakupu przez program Ford Motor Company - eQVM u autoryzowanych dilerów.
Dostępne będą dwa modele, o dwóch różnych zasięgach: 50 mil oraz 100 mil. Od wybranego modelu zależy również cena. Pierwsze dostawy pojazdów mają ruszyć już z początkiem 2018 roku. Co ciekawe, cały proces wdrażania instalacji elektrycznej w Forda VII generacji potrwa zaledwie kilka godzin.
Wśród dostępnych wersji znajduje się również ta z opcją szybkiego ładowania za pośrednictwem prądu stałego 50kW. Dzięki temu rozwiązaniu, pełne ładowanie baterii pojazdu zajmie zaledwie pół godziny! Pojazd z kolei będzie w stanie przewieźć ładunek o wadze nawet 4000 kg!Deutsche Post DHL GroupNależąca do Deutsche Post DHL Group firma StreetScooter GmbH oraz Ford-Werke GmbH rozpoczęły w lipcu 2017 roku produkcję elektrycznego auta dostawczego, który bazuje na VII generacji Forda Transita. Według oficjalnych zapowiedzi do 2018 roku na niemieckich ulicach pojawi się co najmniej 2 500 sztuk elektrycznego Transita, który przystosowany będzie według specyfikacji Deutsche Post i DHL. StreetScooter GmbH już od 2015 roku produkuje w Aachen elektryczne samochody kurierskie o nazwie Work. Do dzisiaj we flocie Deutsche Post jest ich już blisko 3000 egzemplarzy. Małe elektryczne dostawczaki dysponują paką o pojemności 4,3 metra sześciennego, a litowo-jonowe (Li-Ion) akumulatory pozwalają na przejechanie do 80 kilometrów. Jak będzie w przypadku Fordów Transit? Elektryczny Transit z zabudową kurierską oferuje ponad 20 metrów sześciennych, a zasięg zamontowanych w pojeździe litowo-jonowych akumulatorów starczać ma na przejechanie od 80 do nawet 200 kilometrów. Elektryczny napęd generuje 201 KM i 300 Nm, ale prędkość maksymalna StreetScooter Work XL to tylko 85 km/h. Oficjalna ładowność StreetScooter Work XL to 1 350 kg, co oznacza, że bez załadunku ten kurierski dostawczak waży aż 2 900 kg. Wysoka masa własna to w dużej mierze zasługa ciężkich akumulatorów.


Hybrydowy Ford Transit Custom PHEV


Samochód został zaprezentowany podczas targów Cenex Low Carbon Vehicle 2017 (Cenex – Samochód Niskoemisyjny 2017) w Wielkiej Brytanii. Auto – jak każda inna hybryda plug-in – wyposażone jest w silnik elektryczny, zestaw litowo-jonowych baterii oraz silnik spalinowy. W przypadku Forda jest to obsypany nagrodami EcoBoost o pojemności 1 litra. Akumulatory Transita plug-in zostały umieszczone pod podłogą auta, żeby nie zmniejszać przestrzeni bagażowej. Pojemność baterii pozwala na osiągnięcie zasięgu 50 kilometrów w trybie jazdy wyłącznie na jednostce elektrycznej. Dodatkowy zbiornik benzyny umożliwia przejechanie łącznie ponad 500 kilometrów. Ford przygotowuje w tej chwili 20 egzemplarzy auta m.in. dla Biura Transportu w Londynie oraz Biura Policji. Samochody będą uczestniczyły w 12-miesięcznych testach. Do masowej produkcji hybryda plug-in Ford Transit Custom ma trafić w 2019 roku.Co ciekawe...

Całkowicie elektryczna wersja Forda Transita, nazywana Edison, była produkowana w Wielkiej Brytanii przez firmę Smith Electric Vehicles już w 2008 roku! Zasięg pojazdu wynosił około 130-160 km. Prędkość maksymalna wynosiła 80 km/h! Są to osiągi porównywalne do tych, które po 9 latach proponują inne firmy!


>

Czy wiesz, że... ?

Pozostałe nasze artykuły na blogu