Your browser does not support JavaScript!


TOP 5 Najlepszych vanów na świecie

Producenci samochodów rywalizują ze sobą na wielu płaszczyznach. Niektórzy pragną tworzyć najszybsze samochody na świecie, podczas gdy inni pracują nad najbardziej ekologicznymi metodami napędzania samochodów. Uznaje się, że pierwszego vana w historii wyprodukowano pod amerykańską marką Dodge. Producenci samochodów dostawczych rywalizują aktualnie pomiędzy sobą w rozwijaniu elektrycznych samochodów dostawczych o dużej ładowności i zasięgu na jednym pełnym ładowaniu. Dziś skupimy się na zestawieniu danych sprzedaży poszczególnych modeli samochodów dostawczych z tytułami Najlepszego Międzynarodowego Vana Roku (International Van Of The Year).


Jaki jest najlepszy van w historii? TOP 5

5. Volkswagen Transporter
Tytuł Najlepszego vana roku: T4 – 1992, T5 – 2004, T6 – 2016
Sprzedanych: 12 milionów vanów

Volkswagen Transporter T6


Flagowy model samochodu dostawczego od Volkswagena sygnowany prostą nazwą ,,Transpoter” sprzedał się w 12 milionach egzemplarzy na całym świecie. Jest to najprawdopodobniej najczęściej kupowany van w historii. Wielu osobom kojarzy się z ekipami budowlanymi, bądź samochodami firmowymi co podkreśla jego wszechstronność i wytrzymałość. Trzy kolejne generacje Transportera – T4, T5 i T6 zdobywały tytuł Międzynarodowego Vana Roku.

4. Iveco Daily
Tytuł Najlepszego vana roku: 2000, 2015, 2018
Sprzedanych: ponad 3 miliony egzemplarzy

Daily van from Iveco | 2020


Iveco Daily to wyższej klasy samochód ciężarowy produkowany pod włoską marką od 1978 roku. Na tle konkurencji wyróżnia go szeroka gama dopuszczalnej ładowności pojazdów, sięgająca nawet 5 ton. Włoski producent już od wczesnych lat opracowywał własne rozwiązania technologiczne w zakresie jednostek napędowych diesla. Poziom sprzedaży oraz produkcji Iveco Daily w ostatnich latach wyraźnie wzrósł, co podkreślają tytuły Międzynardowego Vana Roku 2015 i 2018. Części Iveco Daily są bardzo zróżnicowane, ze względu na częste faceliftingi i modyfikacje.

3. Fiat Ducato (Citroen Jumper, Peugeot Boxer)
Tytuł Najlepszego vana roku: 1994 roku
Sprzedanych: 2.6 milionów pojazdów

Fiat Ducato Motorhome


Dlaczego umieściliśmy Fiata Ducato na wyższej pozycji niż Iveco Daily pomimo gorszych ,,liczb”? Fiat Ducato jest najczęściej wybieraną bazą pod kampery, całkowicie dominując ten segment rynku. Zadecydowały o tym niskie ceny części zamiennych oraz proste, sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne. Pojazdy tej marki wyposażone są jedynie w silniki diesla, mają dobry współczynnik oporu powietrza i służą setkom tysięcy podróżników z całego świata. Warto również zaznaczyć, że Citroen Jumper oraz Peugeot Boxer są oparte na tych samych rozwiązaniach konstrukcyjnych i sprzedawane pod innymi markami. Tym samym Części do Fiata Ducato bardzo często pasują również do samochodów dostawczych Peugeot i Citroen.

2. Ford E Series
Sprzedanych: 8.2 milionów pojazdów

Ford E-Series Police New York


Ford E-series to naturalne następstwo takich kultowych pojazdów jak Ford Econoline/Club Wagon. Był produkowany na amerykański i kanadyjski rynek w latach 1996-2014. W 2014 roku został wycofany z rynku by ustąpić miejsca swojemu europejskiemu bratu – Fordowi Transitowi. Był on jednak powszechnie wykorzystywany przez jednostki służby publicznej takie jak policja, szpitale, telewizja. Ze względu na powszechność i dobre wyniki sprzedaży znalazł się w wielu filmach i innych dziełach kultury.

1. Ford Transit
Tytuł Najlepszego vana roku: 2001, 2007
Sprzedanych: ponad 8 milionów egzemplarzy

Transit Supervan 2


Ford Transit jest elementem popkultury I kultu wśród mieszkańców wielu krajów, głównie Wielkiej Brytanii oraz Turcji. W ostatnich latach nazewnictwo ,,Ford Transit” zostało wprowadzone również na rynek amerykański, gdzie pojazd oferowany jest z jednostkami napędowymi wysokiej pojemności. Na całym świecie, w każdym mieście znajdziecie chociaż jednego Forda Transita. Ford wprowadził na rynek już 8 generacji swojego kultowego vana oraz mniejsze pojazdy użytkowe z tej samej rodziny (Custom, Connect, Courier). Jego popularność, mnogość wersji, ciągły rozwój i znaczenie dla popkultury sprawiły, że Ford Transit znalazł się na 1. miejscu w naszym zestawieniu.

Pragniemy podkreślić, że jest to nasza subiektywna opinia, podparta danymi sprzedażowymi oraz ilością nagród przyznawanych konkretnym pojazdom.

Części do najlepszych samochodów dostawczych

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, gdzie znajdziecie części do Forda Transita, Fiata Ducato, Iveco Daily, Peugeota Boxera, Citroena Jumper, Renault Mastera, Nissana NV400, Opla Movano, Forda Transita Customa oraz Forda Transita Connecta, czyli najlepszych vanów w historii (naszym zdaniem). Tylko najlepsze części dla waszych najlepszych dostawczaków, busów i kamperów.


Czy wiesz, że... ?

Pozostałe nasze artykuły na blogu