Your browser does not support JavaScript!


TOP5 nietypowych Fordów Transitów

Zapraszamy do naszego niecodziennego przeglądu najbardziej nietypowych Fordów Transitów na świecie. W tym roku mija 59 lat odkąd pierwszy Ford Transit MK1 wyjechał z zakładu produkcyjnego. Od tego czasu kultowy samochód dostawczy przebył bardzo długą drogę. Zmieniały się wersje silnikowe oraz dostępne wyposażenie pojazdu. Wielokrotnie zmieniał się także design całego vana, a na rynku pojawiły się także mniejsze podmodele Transita - Custom, Connect oraz Courier. Niezmienna pozostała duża wyobraźnia właścicieli samochodów dostawczych, dzięki którym powstały nietypowe konstrukcje, będące tytułowymi bohaterami tego artykułu. Nie przedłużamy już więcej tylko zapinamy pasy i startujemy z naszym artykułem!

1. Ford Transit DriftBus

Nasz ranking otwiera dostawczak, który jest najbliższy naszemu sercu. Jest to Ford Transit Drift Bus z potężnym silnikiem V8 z BMW M5. Moc silnika to obłędne 440 KM, co w połączeniu z 6-cio biegową skrzynią ZF (z BMW), zawieszeniem Bilstein i hamulcami Wilwood tworzy prawdziwą mieszankę wybuchową. Nasza firma brała czynny udział w konstrukcji tego pojazdu oraz późniejszych testach piast, o czym więcej można przeczytać tutaj: TESTY TRATEO. Ford Transit stworzony do driftów był wykorzystywany na licznych eventach motoryzacyjnych, gdzie pasjonaci motoryzacji mogli podziwiać tę wyjątkową konstrukcję!
Transit Drift Bus  Transit V8 BMW M5

2. Ford Transit Hovervan

Kolejny samochód został zbudowany na potrzeby popularnego programu Top Gear. Założenie było proste: stworzyć pojazd, który będzie w stanie poruszać się po wodzie w trakcie powodzi. Pierwsza konstrukcja okazała się porażką. Jednak bohaterowie programu telewizyjnego nie odpuścili i stworzyli drugą konstrukcję, która napędzana była 600-konnym silnkiem. Pojazd utrzymywał się na wodzie, jednakże stwarzał bardzo duże problemy z kontrolą toru ,,jazdy". Wszystkich miłośników Forda Transita zachęcamy do obejrzenia omawianego odcinka. Pamiętajcie także, że części do forda transita możecie kupić w naszym sklepie internetowym.
Transit Hovervan  Ford Transit Hovervan height=

3. Ford Transit XXL

Ta niestandardowa wersja Transita MK7 została zaprojektowana i zbudowana w angielskim ośrodku projektowym. Pojazd został przystosowany do komfortowego przewozu 7 pasażerów (i 1 kierowcy). Najciekawsze są tutaj oczywiście wymiary. Ford Transit XXL ma 740 cm długości, przy rozstawie osi wynoszącym 590 cm. W pojeździe znalazł się podstawowy silnik - 2,2l turbodiesel. A co wy sądzicie o takiej nietypowej konstrukcji? Jeśli interesuje Was to, jak bardzo model XXL różni się od wersji standardowej, to koniecznie sprawdźcie stronę ford transit mk7 wymiary.
Transit XXL height=   Ford Transit XXL height=

4. Ford Transit Pociąg

W artykule przedstawiliśmy już Forda Transita do jazdy bokiem, czy chociażby pływającego hovervana. Teraz pora na nietypowe konstrukcje z Rumunii, czyli samochody dostawcze przerobione na pociągi. Pierwotnie była to wąska, niszowa linia kolejowa, wykorzystywana do transportu drewna. Aktualnie stanowi głównie atrakcje turystyczną, dzięki której można dostać się do ciężko dostępnego pasma górskiego rumuńskich Karpat.
Ford Transit Romania  Ford Transit Train

5. 6-kołowy Ford Transit

Na jednym z popularnych portali aukcyjnych natknęliśmy się ostatnio na nietypową ofertę sprzedaży. Ogłoszenie pochodziło z Wielkiej Brytanii, gdzie pewien pasjonat Forda postanowił stworzyć wersję samochodu dostawczego z 6 kołami. Pojazd przeszedł potrzebne badania techniczne w UK i został dopuszczony do ruchu. Nie jest to jednak jedyny 6-kołowy Transit na świecie. Poniżej znajdziecie także zdjęcie kampera, który również porusza się na 6 kołach! Te 6-kołowe pojazdy aż proszą się o odpowiedni kołpak 15 cali do forda transita!

Ford Transit 6 kół   6-kołowy Transit
Co sądzicie o przedstawionych konstrukcjach? To kolejny dowód na to, że Ford Transit pozostaje jednym z najbardziej kultowych samochodów dostawczych na świecie. Żaden inny van nie występował w tak różnych, nietypowych wersjach. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że w artykule nie wspomnieliśmy nawet o konstrukcji Ford Transit SuperVan, która niedawno doczekała się czwartej generacji!

Czy wiesz, że... ?

Pozostałe nasze artykuły na blogu