Your browser does not support JavaScript!


Ford Transit Historia

Ford Transit – samochód dostawczy produkowany od 1953 roku należący do klasy lekkich samochodów dostawczych. Ford Transit dostępny jest w wielu różnych wersjach nadwozia, najpopularniejszą z nich jest wersja dostawcza oraz osobowa nazwana w późniejszym czasie wersją Tourneo. Ford Transit jest trzecim najlepiej sprzedającym się samochodem dostawczym na Świecie. Do tej pory wyprodukowano i sprzedano ponad 8.000.000 egzemplarzy.

Pierwsza generacja Forda Transit nosiła nazwę Ford Taunus Transit i początkowo była oferowana jedynie w Europie Zachodniej oraz Australii. Jednak już pod koniec XX-wieku model Ford Transit był sprzedawany prawie na całym Świecie z wyjątkiem Ameryki Północnej. Ford Transit dopiero w roku 2013 rozpoczął ekspansję na rynek Ameryki Północnej, wraz z pojawieniem się ósmej generacji tego modelu. Oficjalnie Ford Transit zastąpił model Ford E-Series dopiero w 2015 roku.

Przez ponad czterdzieści lat Ford Transit jest najlepiej sprzedającym się samochodem użytkowym w Europie. Idąc za ciosem, po wprowadzeniu nowego modelu na rynek Amerykański Ford Transit szybko okazał się najlepiej sprzedającym się samochodem użytkowym także w Stanach Zjednoczonych. W Ameryce Ford Transit zapewnia 57-procentowy udział Forda w rynku samochodów użytkowych. Części do Forda Transita produkowane są w Turcji, Chinach a nawet Polsce.

Ford Transit jest także kilkukrotnym laureatem nagrody Van of the Year (2001, 2007), a w swoich mniejszych wersjach Transit Custom, oraz Transit Connect zdobył także tytuł Van of the Year w latach 2013 oraz 2014.

Ford Transit Modele
(fot: Ford Great Britain)


Historia Forda Transita - wybierz model


Taunus Transit Transit MK1 Transit MK2 Transit MK3 Transit MK4 Transit MK5 Transit MK6 Transit MK7 Transit MK8 Transit MK9


Czytaj dalej Ford Taunus ->
 
Podaj słowo kluczowe
Zaawansowane wyszukiwanie
Transit Center in Europe