Your browser does not support JavaScript!


Ford Transit MK8 - gdzie jest, jak to działa

Na tej stronie znajdziesz najpopularniejsze pytania dotyczące Forda Transita MK8 wraz z odpowiedziami. Zastanawiasz się gdzie znaleźć numer VIN, bądź jak otworzyć maskę w twoim samochodzie dostawczym? Wszelkie informacje znajdziesz w poniższym tekście.

+Dlaczego Ford Transit ma dwa akumulatory?

Zastosowanie dwóch akumulatorów w Fordzie Transicie ma zazwyczaj na celu zwiększenie potencjału prądu rozruchowego. Dodatkowy akumulator ułatwia uruchomienie samochodu dostawczego zimą, bądź w krajach z chłodnym klimatem. Drugi akumulator jest także stosowany w kamperach, chłodniach i innych wersjach Forda Transita, które wymagają większej ilości energii elektrycznej, np. na potrzeby zasilania urządzeń elektrycznych.

+Gdzie jest produkowany Ford Transit?

Ford Transit jest aktualnie produkowany w fabryce Ford Otosan (Turcja), Montevideo (Urugwaj), Claycomo (USA) oraz Kansas City (USA). Warto jednak zaznaczyć, że zdecydowana większość Fordów Transitów skierowana na europejski rynek jest produkowana w Turcji.

+Jaka jest pojemność zbiornika paliwa w Fordzie Transicie?

Standardowa pojemność zbiornika paliwa w Fordzie Transicie MK8 wynosi 80 litrów. Dotyczy to zarówno pojazdów z silnikami 2.0 EcoBlue, jak i 2.2 TDCI.

+Ford Transit 2.0 EcoBlue - co ile wymiana rozrządu?

Zgodnie z danymi serwisowymi Forda, pasek rozrządu w silnikach 2.0 EcoBlue należy wymienić po 240.000 km. Osobiście zalecamy wymimanę rozrządu co 200.000 km. Co ciekawe, przy wymianie paska konieczny jest również zakup simmering wału razem z pokrywą paska, ponieważ Ford sprzedaje je razem w komplecie. Rozrząd 2.0 EcoBlue jest również dostępny w ofercie naszego sklepu.

+Jak skasować serwis w Fordzie Transicie 2014-2019?

Włóż kluczyk do stacyjki i przekręć go do momentu pojawienia się kontrolek (zasilanie). Twoim oczom powinna się ukazać informacja o koniecznym serwisie. By pozbyć się tego napisu, należy wyłączyć dostęp prądu poprzez przekręcenie kluczyka do pozycji pierwotnej. Następnie wciśnij jednocześnie pedał gazu i hamulca, przytrzymaj je przez około 30 sekund. W kolejnym kroku ponownie przekręć kluczyk ,,na dwa", cały czas trzymając wciśnięte dźwignie hamulca i gazu. Twoim oczom powinna ukazać się informacja o pomyślnym zakończeniu resetu serwisu olejowego. W kolejnym kroku należy ponownie przekręcić kluczyk do pozycji wyjściowej. W tym momencie możemy puścić pedały gazu i hamulca. Przy odpaleniu samochodu dostawczego, na desce rozdzielczej powinna pojawić się informacja o pomyślnym zakończeniu całej procedury.

+Jak podłączyć telefon do Forda Transita MK8?

Włącz Bluetooth w swoim telefonie. Z dostępnych pozycji wybierz: Ford Audio/SYNC lub Ford Transit. Na wyświetlaczu radia wyświetli się kod PIN, który musisz wprowadzić do swojego telefonu. Potwierdź sparowanie urządzeń. Od teraz możesz korzystać z funkcji zestawu głośnomowiącego.

+Ford Transit- który silnik wybrać?

Aktualna gama silników do Forda Transita ogranicza się do jednego silnika wysokoprężnego 2.0 EcoBlue. Jeżeli interesują cię alternatywne napędy, wówczas ciekawą opcją może okazać się elektryczny Ford E-Transit. Do 2016 w produkcji były również samochody dostawcze z silnikami 2.2 TDCI.

+Jak otworzyć ford transit bez kluczyka?

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest wezwanie ślusarza specjalizującego się w zamkach samochodowych. Jeżeli wolisz wziąć sprawy we własne ręce, wówczas możesz rozwiercić zamek drzwi samemu. Bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu możesz jednak dokonać większych uszkodzeń w swoim pojeździe. Tradycyjną metodą, stosowaną już we wcześniejszych modelach, jest zbicie szybki. Najtańszą szybą do Forda Transita MK8 jest szyba drzwi przednich lewych Ford Transit 2014.

+Kiedy nowy Ford Transit?

Na ten moment nie ma planów wprowadzenia nowej generacji Forda Transita. Naszym zdaniem nastąpi to najwcześniej w 2025 roku.

+Ford Transit - gdzie jest wejście OBD?

Wejście OBD w Fordzie Transicie 2014-2019 znajduje się pod kierownicą, po lewej stronie. Wejście jest łatwo dostępne i znajduje się na nim napis OBD.

+Gdzie są bezpieczniki w Fordzie Transit 2014-2019?

Aby dostać się do bezpieczników w Fordzie Transicie MK8 konieczne jest zdemontowanie plastikowego panelu znajdującego się pod kierownicą. Jest on zamocowany na zatrzaskach, a jego demontaż nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Po lewej stronie kierownicy znajduje się wejście OBD, a po prawej złącze z bezpiecznikami. Druga skrzynka znajduje się pod maską, a obok niej możemy znaleźć zbiornik płynu chłodniczego Transit 2014.

+Gdzie jest akumulator w Fordzie Transicie?

Ze względów bezpieczeństwa akumulator w Fordzie Transicie zlokalizowany jest pod fotelem kierowcy. Jeżeli twój dostawczak posiada fotele regulowane elektrycznie, a akumulator jest rozładowany, będziesz musiał użyć kabli rozruchowych w celu przesunięcia fotela.

+Gdzie znajduje się VIN w Fordzie Transicie MK8?

Numer VIN w Fordzie Transicie 2014-2019 jest wybity na podłóżnicy w prawym nadkolu (za prawym kołem). Ponadto można go odnaleźć na naklejce we wnęce drzwi, o ile nie została wcześniej odklejona.

+Ford Transit 2014-2019 - gdzie jest filtr kabinowy?

Filtr kabinowy zlokalizowany jest za schowkiem. Aby się do niego dostać musisz otworzyć schowek i nacisnąć dwa uchwyty ograniczające jego ruch, znajdujące się w tylnej części. Po demontażu tego elementu masz prosty dostęp do filtra kabinowego.

+Jak otworzyć maskę w Fordzie Transicie?

W przypadku tradycyjnej wersji należy podnieść emblemat Forda w przedniej części pojazdu i umieścić kluczyk w zamku. Aby odblokować maskę należy przekręcić kluczyk w prawo, jednocześnie podnosząc maskę do góry drugą ręką. Jeżeli z przodu twojego pojazdu znajduje się atrapa Trail Ford Transit, wówczas zamek zlokalizowany jest powyżej napisu FORD.

+Jak wyciągnąć radio z Forda Transita?

Zdemontuj plastikowy panel znajdujący się nad radiem. Jest on zamontowany na trzy plastikowe zatrzaski. W następnej kolejności musisz odkręcić dwie śrobki znajdujące się po zewnętrznej stronie radia. Dwie wewnętrze śruby pozostawiamy nieruszone. Teraz pozostaje przekręcić klips i odłączyć kabel. W tym momencie mamy dostęp do obudowy radia od góry. W kolejnym kroku należy odkręcić dwie widoczne śruby mocujące i podważyć górną część obudowy. W tym momencie możemy zdemontować przedni panel radia poprzez jednoczesne podważnie plastiku z kilku stron. Teraz pozostaje już tylko odłączyć kabel i mamy bezpośredni dostęp do radia. Na tym etapie pozostaje już tylko kilka śrubek i odłączenie ostatniego przewodu.

+Ford Transit - dlaczego woda w paliwie?

Winowajcą może okazać się zgnieciona uszczelka przy filtrze paliwa. W takiej sytuacji zalecamy zakup filtra paliwa do Transita 2.0 EcoBlue.

+Gdzie jest koło zapasowe w Fordzie Transicie MK8?

Koło zapasowe jest podwieszane od spodu pojazdu. Do jego demontażu potrzebny jest specjalny klucz, chociaż z doświadczenia wiemy, że wystarczy przedłużenie z półcalowej grzechotki.

+Ford transit - gdzie jest rozrusznik?

Rozrusznik w Fordzie Transicie zlokalizowany jest przy silniku, w bliskiej odległości do skrzyni biegów.

+Czy ford transit to samochód ciężarowy dla VAT?

Samochód ciężarowy dla celów podatku VAT to zwykle samochód o masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony. Wedle aktualnych przepisów, do pełnego odliczenia VAT kwalifikują się także: pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, mające jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą: klasyfikowane na podstawie przepisów o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van lub z otwartą częścią przeznaczoną do przewozu ładunków. Tym samym, praktycznie każdy firmowy Ford Transit klasyfikuje się do odliczenia 100% VAT.

 
Podaj słowo kluczowe
Zaawansowane wyszukiwanie
Transit Center in Europe