Your browser does not support JavaScript!

Transit Center <br/> Historia

Transit Center
Historia

1996

Z Miłości i Pasji

Powstanie Transit Center jest ściśle związane z ogromną pasją do motoryzacji i wielką miłością dwojga ludzi. Te dwie przyczyny spowodowały ,że pod koniec roku 1996 po zawarciu związku małżeńskiego powstaje nasza firma. Na początku nazywa się "PHU Bimera" i jest pierwszym krokiem na długiej drodze którą pokonujemy do dnia dzisiejszego…

Marcin Wicik

Początki były trudne, zaczynaliśmy praktycznie od zera. Pierwsze pieniądze zarobione w Wielkiej Brytanii oraz pożyczone od rodziny zostają zainwestowane w działkę, w Pędzewie. Z czasem powstają na niej prowizoryczne, blaszane garaże oraz drewniane biuro. Tak zaczęła się nasza przygoda!

Transit Center 1996
Ford Transit MK5 Transit Center Historia

1997 - 2004

Wieczne Wędrówki
po części

Zmieniamy nazwę na Transit Center. Od tego momentu zajmujemy się już tylko handlem części do Ford Transit. Okres ten oznaczał ciągłe wyjazdy do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu używanych części. W podróży zawsze towarzyszył nam Ford Transit MK5, który zaskarbił sobie największy sentyment w naszych sercach. Transit van zawsze dowiózł nas szczęśliwie do domu!

2000

Sprowadzanie części
na potęgę

Oprócz osobistych wypraw Transitem, zaczynamy sprowadzać części na większą skalę. Do firmy przyjeżdżają tiry wypchane po dach częściami, a do portu przypływają pierwsze kontenery.

Sprowadzanie Części Transit Center
Budowa Hali Magazynowej Transit Center

2001

Pierwsza większa inwestycja
budowa hali magazynowej

Nasza pierwsza poważna inwestycja, czyli budowa hali magazynowej. Przedsięwzięcie wymagało pomocy sąsiadów i trzech miesięcy codziennej pracy. W efekcie powstała pierwsza hala magazynowa dla części używanych oraz warsztat, zajmujący się obsługą techniczną samochodów dostawczych i wyścigowych. To właśnie w tym roku rozpoczęliśmy budowę pierwszych samochodów wyścigowych!

2003

Powstanie
pierwszej strony internetowej

Kolejny duży krok naprzód. Powstaje pierwsza strona internetowa Transit Center, a asortyment zostaje poszerzony o części nowe. Wizyta w USA, zainteresowanie handlem w sieci, chęć rozwoju oraz współpraca z Jakubem Nitką #Qba kończy się budową pierwszej strony internetowej i umieszczeniem jej w Internecie pod adresem www.transitcenter.pl.

Powstanie www.transitcenter.uk
Zdobycie Mistrzostwa Transit Center Motorsport

2007

Transit Center Motorsport
Zdobycie Mistrzostwa w Rallycrossie

Firma Transit Center zawsze była silnie związana z motorsportem a dokładnie z rallycrossem. Współpraca z wieloma firmami tej dziedziny zaowocowała zdobyciem Mistrzostwa Polski Rallycross 2007 przez zespół Transit Center. Zwycięskim samochodem najwyższej klasy był Ford Focus!

2009

Powstanie pierwszego sklepu internetowego
w języku polskim

Powstaje pierwszy polskojęzyczny sklep internetowy z nowymi częściami do Fordów Transitów. Już na początku handlu w Internecie, nasz sklep posiadał szeroki asortyment części nowych. Po kilku miesiącach zaczęły pojawiać się pierwsze zamówienia zza granicy.

Powstanie sklepu internetowego

2011

Budowa Drift Busa
na bazie Forda Transita

Koncepcja skonstruowania pierwszego na świecie samochodu dostawczego do motorsportu zrodziła się w głowie Marcina Wicik w roku 2010. Pierwotnym założeniem było wybudowanie pierwszego Forda Transita do wyścigów Rallycross. Ostatecznie pojazd został przystosowany do driftingu, dzięki współpracy z Polody Performance.

Drift Bus Transit Center

2012

Powiększenie terenu naszej firmy
o sąsiadującą działkę

Dzięki zakupowi sąsiadującej działki wraz z budynkami biurowymi, Transit Center poszerza swój obszar tworząc możliwości rozbudowy zaplecza w kolejnych latach.

Kupno działki Transit Center

2013

Powstaje pierwszy zagraniczny sklep
w języku angielskim

Podróże po Europie związane z motorsportem oraz kontakty z lokalnymi biznesmenami potęgują nasz apetyt na dalszy rozwój. Tym samym stworzyliśmy pierwszy anglojęzyczny sklep www.transitcenter.uk, nastawiony na sprzedaż za granicą. To początek naszej ekspansji na rynki europejskie!

2014

Rozbudowa budynków biurowych
Ekspansja na rynki zachodnie (Francja, Włochy, Niemcy)

Stawiamy na rozwój! Otworzyliśmy sklepy internetowe na kolejne kraje, m.in. Niemcy, Włochy oraz Francję. Na zakupionej posesji rozbudowujemy budynki biurowe, tworząc nowoczesne zaplecze do obsługi klientów oraz dział IT w Transit Center. Wysoka podaż doprowadziła także do przejęcia firmy Titan Parts, zajmującej się dystrybucją i sprzedażą części do samochodów dostawczych.

Ekspansja Transit Center
Magazyn Transit Center

2015

Budowa nowego magazynu
hali namiotowej

Systematyczna realizacja stawianych celów stworzyła zapotrzebowanie na budowę nowego magazynu. Po uporządkowaniu placu w starej części firmy, stawiamy największy budynek na terenie całego Transit Center, czyli nową halę magazynową. Inwestycja ta zapewnia nam wystarczającą przestrzeń magazynową do roku 2022!

2015 - 2018

Kolejne sklepy internetowe
łącznie 22 kraje

Rozbudowaliśmy nasz dział IT, powstała osobna grupa zajmująca się mediami społecznościowymi. Zbudowaliśmy profesjonalne studio fotograficzne, by zdjęcia produktowe odpowiadały częściom kupowanym w Transit Center. Przetłumaczyliśmy nasz sklep na kolejne języki – tym samym z końcem 2018 roku jesteśmy w 22 krajach Europy!

Transit Center w 22 krajach
Fuzja z Transland

2019

Dalsze działania w sieci
Fuzja

W 2019 roku firma Transit Center przejęła jedną z trzech największych firm w Polsce, zajmujących się sprzedażą części zamiennych do samochodów użytkowych Ford Transit. Fuzja z pochodząca z Leszna firmą Transland ugruntowała silną pozycję naszej firmy na krajowym rynku. Powiększanie zasobów części postępowało równolegle z poprawą wizerunku firmy w sieci, szczególnie pozycji w przeglądarce Google oraz poprawą komunikacji z klientami w sieciach społecznościowych. Profil firmowy na facebooku przekroczył 10 000 polubień, natomiast w sklepie brytyjskim pojawiła się opcja komunikacji przy pomocy Messengera.2020

Sukces sportowy i współprace

Zdobyliśmy Wicemistrzostwo Polski w Rallycrossie jako zespół sponsorski Wicik Motorsport. 600-konny Focus RX z logotypem Transit Center rywalizował z sukcesami na europejskich torach wyścigowych. Nawiązaliśmy współprace biznesowe z firmami Trateo i NGK, co wpłynęło pozytywnie na jakość oferowanych produktów.


Sukcesy Transit Center MotorsportEkologia w Transit Center

2021

Kierunek: Ekologia

Wdrożyliśmy specjalne procedury na miarę fińskich standardów, które mają na celu ograniczenie odpadów powstających w procesie pakowania części oraz ich wysyłki. Wypełnienia do paczek wykonywane są z używanej makulatury, taśma klejąca wykorzystywania przy pakowaniu części pochodzi z recyklingu, natomiast ulotki reklamowe bazują na naturalnych materiałach.


2022

Nowy rozdział

Wprowadziliśmy do naszego asortymentu części do samochodów dostawczych różnych producentów. Rok 2022 przyniósł ogromne zmiany geopolityczne, które wpłynęły na międzynarodową sprzedaż i branżę e-commerce. Dostosowaliśmy nasz sklep oraz strategię działania do dynamicznie zmieniającego się rynku, stawiając jakość na pierwszym miejscu.

Części do busów w Transit Center

Ceo Transit Center

Monika Morzyńska-Wicik

CEO

Współczesna Wonder Woman, czyli jak rozwinąć firmę mając trójkę dzieci? Firma motoryzacyjna, jaką bez wątpienia jest Transit Center, to ogromny kawałek mojego życia. Poświęciłam mu mnóstwo czasu, zaangażowania oraz pasji. Mimo, że nie posiadam wykształcenia związanego z mechaniką samochodową (bowiem ukończyłam studia ekonomiczne) to jestem chyba jedyną kobietą na świecie, która wszystkie części do Forda Transita ma w małym paluszku.

Przez 20 lat poznałam wszystkie możliwe bolączki, usterki i awarie występujące w Transitach. Niejeden dostawczak został cudownie uzdrowiony przy pomocy kilku telefonicznych porad. Jednak nie samą pracą człowiek żyje! Jestem zwyczajną mamą trójki wspaniałych dzieci. Lubię wysiłek fizyczny - od zajęć fitness, przez zumbę aż po Pilates. Przepis na sukces? Realizacja celów, wspaniała rodzina, dążenie do perfekcji.

Monika Morzyńska-Wicik

Transit Center in Europe