Your browser does not support JavaScript!


Transit Center Motorsport

Transit Center to nie tylko sklep internetowy z częściami samochodowymi do Forda Transita. Specjalny oddział Transit Center Motorsport zajmuje się również budową i serwisowaniem samochodów wyścigowych. Nasza specjalność to samochody marki Ford do RallyCrossu.

Na naszej stronie internetowej wicikmotorsport.com mogą Państwo zapoznać się z samochodami zbudowanymi przez naszą firmę w ciągu ostatnich 15 lat. Każdy z nich wielokrotnie stawał na podium w zawodach rangi europejskiej. Naszymi samochodami jeździli między innymi: Tadeusz Myszkier - wielokrotny Wyścigowy Mistrz Polski, Knut Owe Borseth - Mistrz Europy w RallyCrossie, Marcin Wicik - Mistrz Polski w RallyCrossie, Maciej Polody - Mistrz Europy w Drifcie, a także wielu innych utalentowanych kierowców wyścigowych, których nie sposób wymienić.

Podczas budowy naszych samochodów współpracujemy z wieloma europejskimi firmami m. in. Quaife, Proflex, SterkensMotorsport, GBS, Callaghan Motorsport, AST, Pauwels Motorsport. Nasze doświadczenia zdobyte na torach całej europy wykorzystujemy podczas budowy naszych samochodów. Aby zapoznać się ze szczegółowymi informacjami pozostałych projektów, a także poznać historię Transit Center Motorsport zapraszamy do odwiedzenia wicikmotorsport.com

Jednym z najbardziej popularnych naszych projektów jest Ford Transit MK7 - popularny na całym Świecie Drift Bus, a więc pierwszy w historii samochód dostawczy przystosowany do driftu.

Nasze samochody cieszą się dużym uznaniem wśród kierowców wyścigowych i ważnych postaci ze świata motoryzacji. Kickster Znafca startuje z sukcesami w zawodach Mazdą RX8, którą zbudowaliśmy. Silnik Vankla, napęd na tylne koła i Sebastian za kierownicą nie mają sobie równych podczas imprez Motorsport Trophy oraz Track Day. Takim egzemplarzem Mazdy RX8 nie pogardziłaby żadna wypożyczalnia sportowych samochodów na świecie.

Nasze auta występują z sukcesami na torach wyścigowych w całej Europie, podczas sportowej rywalizacji z takimi zawodnikami jak Kuba Przygoński, czy Tomasz Kuchar. Ford Focus RX był również jednym z najmocniejszych aut wyścigowych podczas wydarzenia Gymkhana Grid, gdzie Marcin Wicik rywalizował z takimi zawodniami jak Ken Block, Petter Solberg, czy Andreas Bakkerud. W 2021 roku popularna Mechaniczna Pomarańcza trafiła do węgierskiego kierowcy wyścigowego Benyó Máté, który odnosił sukcesy w mistrzostwach Węgier oraz FIA CEZ.

Serdecznie zapraszamy:
Transit Center Motorsportservice
0 przedmiotów
Polish Social Media