Your browser does not support JavaScript!


FORD TRANSIT MK1

mk1pickup Ford Transit MK1 został wyprodukowany w 1965 roku i stał się bezpośrednim następcą Forda Taunusa Transita. Transit MK1 zapoczątkował długą historię produkcji modelu samochodu dostawczego. W dzisiejszych czasach spotkanie na drogach Forda Transita MK1 graniczy już z cudem.

Na świecie znajdziemy wielu użytkowników modelu MK1. Sklep internetowy Transit Center jest jedynym sklepem na świecie, gdzie w stałej ofercie będzie posiadał części zarówno nowe, jak i używane do starszych modeli Forda.

Ford Transit MK1 występował w wielu odmianach, od klasycznego furgona, przez auta osobowe, aż po ostawcze z napędem 4x4. Ford Transit zapoczątkował pewną epokę i wyznaczył nowe standardy produkcji samochodów dostawczych.

Obecnie modne stało się odrestaurowywanie starych samochodów. Moda ta zagościła również do świata samochodów dostawczych, stąd też wielu właścicieli Transita MK1 stara się doprowadzić go do stanu idealnego. Odnowiony model Transita może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Niestety, części do starych modeli są bardzo trudno dostępne na rynku wtórnym, a poszukiwanie ich zajmuje sporo czasu. Dlatego Transit Center postanowił wprowadzić do stałej oferty model produkowany w latach 1965 – 1978, a co za tym idzie klient będzie mógł zakupić interesujące go części bez wychodzenia z domu.

mk1